Klima Bakımları Ailesi ile tanışmaya hazır olun !
(0216) 640 40 47
info@klimabakimlari.com

Bizden Haberler

Başlık Resmi

Multi Split Klima Bakımı

Multi Split Klima Bakımı, Kullanım açısından bir hayli kolay olması sebebiyle en çok tercih edilen Multi Split klimalar tek bir dış ünitesinin yanı sıra birden fazla iç ünitesi bulunmaktadır. Özellikle küçük alanlar için en ideal seçimler arasında bulunmaktadır. Hava sirkülasyonu bakımından dış üniteden başlayarak iç üniteye aktarılması ön görülmektedir. Bu özelliği sayesinde diğer klima türlerine göre çok daha sessiz bir yapıya sahip olabilmektedir. Ancak Multi Split Klima bakımları düzenli olarak yaptırılması hem kendi sağlığınız hem de klimanızın size daha iyi verimli olabilmesi için büyük önem taşımaktadır.
Multi klimalar günümüzde dairelerde, iş yerlerinde, AVM’ler de ve çeşitli mağazalar da kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Böylelikle bu kapsam doğrultusunda dış ünite montaj yeri problemi ile karşı karşıya kalınan her yerde kullanıma uygun olmaktadır. Multi Split klima bakımlarını yaptırmak isteyen bireyler her yaz ve kış sezonlarından önce muhakkak bakımlarını yaptırması gerekmektedir. Evaporatör, kondenser ve hava filtrelerinin temizlenmesi doğrultusunda hava kirliliğini önleyebilirsiniz. Aynı zaman da meydana gelebilecek ciddi arızaları da en aza indirme fırsatını elde edebilirsiniz.

Multi Split Klima Bakımlarında Yapılması Gerekenler

Multi Split klima bakımları için yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Evaporatör, kondenser ve hava filtrelerinin kesinlikle kontrolünün sağlanması ve kimyasal bir temizleyici ile temizliğinin sağlanması,
  • Bakır boru hattı için gerekli olan kontrollerin sağlanması,
  • Drenaj hatların kontrolün sağlanarak herhangi bir kaçak ya da eğimin olup olmadığının kontrolü,
  • Drenaj hatlarının temizliği,
  • İç ya da dış üniteler de meydana gelen elektronik kartların ve soketin kontrolünü sağlama,
  • Kumanda performans testi ve kontrolü,
  • İç ve dış ünite fan temizliğinin yapılması.

Gibi pek çok işlemlerin uygulanması gerekmektedir. Aksi takdir de Multi Split Klima bakımı yapılmaz ise çok daha ciddi problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sizler için sunmuş olduğumuz bu hizmetler karşısında güvenilir bir şekilde klima bakımlarınız için bizimle çalışabilirsiniz.

multi-split-klima-bakimlari
multi-split-klima